Kolejnym szkoleniem z cyklu szkoleń piwowarskich on-line dotyczy tematu “Obliczenia technologiczne działu warzelni”, będziemy rozwiązywać przykładowe zadania w celu odpowiedzi między innymi na następujące pytania:
Ile słodu i wody użyć do zacierania znając ekstraktywność słodu?
Czy do kalkulatora wpisać wydajność zacierania czy wydajność warzelni?
Jak samodzielnie obliczyć nalew główny wody, objętość wód wysłodkowych?
Piwowar podczas warzenia odpowiada na wiele podobnych pytań, podejmując ważne decyzje w zakresie receptury i sterowania procesem. Wiedza dotycząca obliczeń technologicznych pomaga podejmować odpowiednie decyzje, a w konsekwencji uzyskać piwo powtarzalne, o wysokiej jakości sensorycznej.
Zapraszamy na szkolenie “Obliczenia technologiczne działu warzelni”!
Kolejne szkolenie z naszego nowego cyklu “Szkolenia piwowarskie on-line” poświęcamy procesowi propagacji. To właśnie na etapie propagacji pozyskujemy biomasę, która prowadzi fermentację brzeczki, a od jakości tej biomasy zależy bezpośrednio jakość piwa.
Jest to pierwsze z naszego cyklu szkoleń on-line. Jedno dniowe, poświęcone konkretnemu tematowi, praktyczne szkolenie! Prawdziwe, pełnowartościowe szkolenie prowadzone na żywo w systemie zdalnym. Kliknij więcej – żeby sprawdzić program i się zapisać!
Pierwsze z cyklu naszych szkoleń piwowarskich dotyczy charakterystyki surowców browarniczych oraz oceny ich jakości.
Na kolejnym szkoleniu uczestnicy zgłębiają zagadnienia związane z wytwarzaniem brzeczki piwnej – technologia, technika, wydajność.
Podczas trzeciego z naszej serii szkoleń zgłębione będą tematy propagacji drożdży i bakterii kwasu mlekowego, czynności nastawienia fermentacji oraz kontroli tego procesu. Dowiesz się jak powstają najważniejsze składniki bukietu piwa oraz jak kontrolować fermentację w celu osiągnięcia zamierzonych celów.
Ostatnie, trzydniowe szkolenie poświęcone jest w całości ocenie jakości sensorycznej piwa: techniki degustacji, organizacja panelu sensorycznego w browarze, identyfikacja wad piwa. Szkolenie pozwala poznać 16 bodźców sensorycznych podzielonych na grupy: pochodzenia słodowego, produkty uboczne fermentacji, oznaki zakażenia piwa oraz cechy związane ze starzeniem piwa.
Po zakończeniu każdego szkolenia uczestnik uzyskuje certyfikat udziału w szkoleniu.
W cenę szkolenia wliczone są: