Rok 2022 minął w Krakowskiej Szkole Browarniczej tak szybko, że nawet pod koniec nie zdążyliśmy podsumować wszystkiego, co się wydarzyło.
Zajęci organizacją odbywającej się co dwa lata Szkoły Technologii Fermentacji, założeniem nowego centrum badawczego, organizacją nowego Sympozjum Brewing Ideas i konsolidacją programu warsztatów piwowarskich, musieliśmy przesunąć nasze doroczne spotkanie podsumowujące rok “Piwowarski Kraków” na początek 2023 roku.
Oto krótkie podsumowanie naszych kamieni milowych i najważniejszych wydarzeń w 2022 roku. Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz nawiązać współpracę lub uzyskać więcej informacji o naszej działalności (info@ksb.edu.pl)
Jednym z najważniejszych zadań KSB na rok 2022 było otwarcie naszej nowej siedziby w Krakowie przy ul. Józefa Rostafińskiego 7A.
Strategiczna lokalizacja, bo zaledwie kilka kroków od Browaru Górniczo-Hutniczego, z którym ściśle współpracujemy, w ramach naszych aktywności edukacyjnych, praktyk studenckich czy organizacji wydarzeń.
Odwiedź nas i zobacz nasze nowe laboratorium i centrum konsultacyjne .
Maj 2022 roku to kamień milowy w historii Szkoły Technologii Fermentacji – XX edycja wyjątkowego (i jedynego w swoim rodzaju) spotkania branży piwowarskiej i słodowniczej w Polsce, wreszcie odbyła się, po 4-letniej przerwie spowodowanej pandemią.
Tutaj możesz poznać wiele powodów dlaczego warto dołączyć do SzTF w roku 2024! zobacz więcej.
Jednym z głównych elementów profesjonalnej oferty edukacyjnej KSB są szkolenia piwowarskie, które obejmują pełen zakres tematyki procesu warzenia piwa i zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na praktyczną, konkretną i specjalistyczną wiedzę i umiejętności.
Od anaizy jakości surowców (wody, chmielu i drożdży), po analizę mikrobiologiczną i fizykochemiczną piwa, nasze szkolenia dostarczają wiedzy teoretycznej i praktycznej, która pomoże podnieść kwalifikacje piwowarskie, poprawić profil zawodowy piwowara, a także (co najważniejsze) jakość piwa!
Sprawdź naszą ofertę szkoleń piwowarskich i daj nam znać jeśli masz jakieś specyficzne wymagania – przygotujemy indywidualny program szkoleń dla Twojego zespołu!
W KSB stawiamy na piwo, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć szkoleń sensorycznych. Jesienią mieliśmy okazję prowadzić warsztat sensoryczny dla pracowników firmy Pepsico „Wstęp do analizy sensorycznej piwapiwa” oraz warsztaty sensoryczne dla piwowarów w Wiśle podczas „Jesiennego Spotkania Browarników”.
We współpracy z FlavorActiv oferujemy specjalistyczne szkolenia z oceny organoleptycznej piwa i certyfikacje dla piwowarów i sędziów, a także ogólnodostępne degustacje piw dla szerszego grona odbiorców.
W ramach konferencji lub wydarzenia branżowego, czy też jako zajęcia integracyjne przy wszelkiego rodzaju imprezach branżowych/społecznościowych, jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do grup liczących od 8 do 80 uczestników. Przeczytaj więcej na ten temat na stronie poświęconej szkoleniom sensorycznym.
Krakowska Szkoła Browarnicza to znacznie więcej niż szkoła piwowarska. Poszerzyliśmy naszą ofertę o szybkie analizy laboratoryjne, propagację drożdży oraz inne specjalistyczne usługi wspierające browary.
Twoje “Laboratorium piwowarskie” jest w KSB – podejmujemy się stałej współpracy z browarami, realizujemy zadania działu kontroli jakości, abyś mógł skupić się na warzeniu!
Sprawdź nasze usługi i skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy. Analiza piwa, określanie daty przydatności, próby przechowalnicze piwa, jakość mikrobiologiczna produktów oraz w browarze. To tylko najważniejsze nasze usługi. Znamy się na kontroli jakości, powierz nam to zadanie, i nie martw się o dokumentację na potrzeby kontroli urzędowej czy SANEPID’u. Zajmij się po prostu warzeniem.
W sektorze piwowarskim pojawia się coraz więcej absolwentów studiów podyplomowych Dyplomowany Piwowar Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Jesteśmy z Was bardzo dumni i szczęśliwi, że mamy niesamowitą grupę kolejnych osób, aspirujących do otrzymania świadectwa ukończenia studiów w roku akademickim 2022-23.
To najstarszy element oferty edukacyjnej KSB. Dowiedz się więcej o studiach podyplomowych i zapisz się wstępnie na kolejną edycję tutaj. Jeszcze są dostępne wolne miejsca!
Organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych – Sympozjum Piwowarów Zawodowych odbyło się w grudniu w Browarze Górniczo-Hutniczym w Krakowie.
Aleksander Poreda (KSB) wziął udział w sympozjum jako prelegent, aby opowiedzieć o starzeniu piwa i wpływu procesów warzelni na ten starzenie piwa.
Dodatkowo Aleksander brał udział w największym piwnym konkursie piw rzemieślniczych KPR (Craft Beer Contest) jako juror.
Dziękuję za zaproszenie i dotychczasową współpracę między PSBR i KSB.